مدیریت اخبار  

منافذ باز پوست‌تان را برای همیشه ببندید

منافذ باز پوست‌تان را برای همیشه ببندید

ژنتیک، تعریق بیش از حد،  عدم شست‌و‌شوی مناسب پوست، استعمال سیگار، ترشح بیش از حد چربی، قرار گرفتن در معرض نور خورشید، لایه‌برداری مکرر از پوست، تغییرات هورمونی، کاهش سطح  رطوبت پوست، تغذیه نامناسب و افزایش سن از جمله مهم‌ترین عوامل موثر در بروز منافذ پوستی است.

ایجاد منافذ پوستی بیماری تلقی نمی‌شود، اما زیبایی افراد را تحت تاثیر قرار می‌دهد. افراد مبتلا می‌توانند با مراجعه به کلینیک‌های زیبایی و انجام لیزر از شر این منافذ خلاص شوند. پزشکان بر اساس ویژگی‌های پوستی افراد، میزان  عمق منافذ و ... از لیزر‌های متفاوتی از جمله لیزر اربیوم یا لیزر CO2، لیزر فراکشنال یا لیزر CO2RE و درمان فراکشنال رادیو فرکانسی استفاده می‌کنند.

در برخی موارد که عمق و میزان منافذ پوستی اندک باشد و لکه‌های پوستی نیز ایجاد نشده باشد، منافذ پوستی با لایه‌برداری و میکرودرم برطرف می‌شود، اما نتایج حاصل آن همانند لیزر دائمی نیست. در مواردی نیز منافذ پوستی با بروز لکه‌های پوستی همراه است که این افراد علاوه بر لیزر نیازمند یک دستور مراقبتی پوستی هستند.

تعداد جلسات لیزر

تعداد جلسات لیزر در افراد مختلف بر اساس نیاز آنها متفاوت است، اما به صورت میانگین هر فرد به 6 جلسه لیزر نیاز دارند. افرادی که به موقع مراجعه کنند از نتایج لیزر کاملا بهره‌مند می‌شوند، اما گاه ممکن است بر اساس شرایط پوستی، لیزر بتواند حدود 80 تا 90 درصد نیازهای آنها را پاسخگو باشد.

مراقبت‌های قبل از لیزر

به افراد توصیه می‌شود یک هفته قبل از لیزر از کرم‌های لایه‌بردار، ویتامینه‌ها استفاده نکنند و از پوست خود در برابر آفتاب به خوبی محافظت کنند. افرادی که مستعد ابتلا به تبخال هستند باید این مساله را با پزشک خود در میان بگذارند تا قبل از لیزر داروهای ضد ویروسی مناسب دریافت کنند.

احساس درد خفیف در لیزر

افراد هنگام لیزر که مدت کوتاهی به طول می‌انجامد ممکن است احساس درد و سوزش خفیفی داشته باشند به همین دلیل به‌ آنها توصیه می‌شود حدود 30 دقیقه قبل از لیزر از بی‌حس‌ کننده‌های موضعی استفاده کنند.

مراقبت‌های پس از لیزر

به افراد توصیه می‌شود برای کاهش درد و سوزش احتمالی پس از لیزر از کمپرس آب سرد استفاده کنند. و از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنند.

بهبودی پس از لیزر

افراد یک هفته پس از اولین جلسه لیزر می‌توانند از نتایج آن بهره‌مند شوند اما باید تعداد جلسات خود را تکمیل کنند زیرا در غیر این صورت، منافذ پس از مدت کوتاهی مجدد بروز می‌یابد.

 

#لیزر  #لیزر اربیوم  #لیزر فراکشنال   #منافذ صورت  #منافذ پوست  #رفع منافذ پوست 

 

0.0
آخرین ویرایش: -/-
اخبار مشابه:
منافذ باز پوست‌تان را برای همیشه ببندید

هنوز نظری وارد نشده است!

نظر خود را ارسال نمایید

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.