مدیریت اخبار  

تعریق بیش از حد را با بوتاکس درمان کنید

0 نظرات
648
۲۳-مهر-۱۳۹۶

تعریق بیش از حد را با بوتاکس درمان کنید

تعریق یک مکانسیم طبیعی بدن است که با مرطوب نگه‌داشتن پوست مانع خشکی پوست، تَرک‌های پوستی و در نهایت زخم می‌شود. اما گاهی عوامل یا بیماری‌های زمینه‌ای مانند پرکاری تیروئید، دیابت، یائسگی و ... موجب اختلال در ترشح میزان تعریق می‌شود، که این مساله مشکلاتی را برای افراد به همراه دارد.

افراد باید در صورت مشاهده هر گونه تغییر در ترشح غدد تعریق به پزشک مراجعه کنند تا عوامل زمینه‌ای برطرف شود.

اما در مواردی افزایش میزان تعریق هیچ گونه علت زمینه‌ای ندارد و فرد بدون علت حتی در فصول سرد سال دچار افزایش تعریق بیش از حد می‌شود که در این صورت برای درمان به افراد توصیه می‌شود در ناحیه مورد نظر بوتاکس تزریق کنند. 

در سال 2004 سازمان غذا و داروی آمریکا(FDA) استفاده از بوتاکس برای درمان تعریق را  تایید کرد به همین دلیل افراد متقاضی می‌توانند بدون احساس خطر نسبت به تزریق بوتاکس اقدام کنند.

بوتاکس توسط سوزن‌های بسیار ریزی در ناحیه مورد نظر تزریق و موجب انسداد اعصاب منطقه از جمله زیر بغل، پیشانی، کف پا و دست می‌شود. 

معمولا افراد با انجام یک جلسه بوتاکس به مدت 6 تا 12 ماه از شر تعریق‌های زیاد خلاص می‌شوند.

نتایج حاصل از بوتاکس بلافاصله پس از تزریق مشهود نخواهد بود و حداکثر یک هفته زمان نیاز دارد تا تاثیر آن مشخص شود، اما به طور کلی به افراد توصیه می‌شود بعد از بوتاکس از دستکاری ناحیه تزریق خودداری کنند و فعالیت‌های سنگین انجام ندهند.

عوارض تزریق بوتاکس

هماهنگونه که گفته شد؛ تزریق بوتاکس برای درمان افزایش تعریق مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکاست و تاکنون هیج عارضه‌ای ناشی از تزریق آن گزارش نشده است، البته ممکن است برخی بعد از تزریق دچار درد، کبودی و تورم شوند که با گذشت زمان بهبود می‌یابد.

0.0
آخرین ویرایش: -/-
اخبار مشابه:
تعریق بیش از حد را با بوتاکس درمان کنید

هنوز نظری وارد نشده است!

نظر خود را ارسال نمایید

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.