مدیریت اخبار  

تزریق بوتاکس در دوران بارداری ممنوع!

0 نظرات
241
۲۱-خرداد-۱۳۹۷

تزریق بوتاکس در دوران بارداری ممنوع!

بوتاکس روشی برای از بین بردن چین و چروک‌های پوست و برجسته‌سازی اندام‌ها است. تزریق بوتاکس جزو جراحی‌های کم تهاجمی محسوب می‌شود و انجام آن عوارض خطرناکی برای بیماران به همراه ندارد. تزریق بوتاکس برای زنان باردار ممنوع است زیرا تزریق این سم در این دوران می‌تواند عوارض جبران‌ناپذیری برای مادر و جنین به همراه داشته باشد.

بوتاکس در بارداری میتواند عوارض جبران ناپذیری را درپی داشته باشد. این روزها صف افرادی که متقاضی استفاده از بوتاکس هستند، طولانی تر می شود و پزشکان و متخصصان پوست هم نسبت به سلامتی و جان مردم ابراز نگرانی می کنند و بیشتر هشدار می دهند. متخصصان پوست تاکید دارند که زنان باردار و شیرده از تزریق بوتاکس خودداری کنند.

اثرات باکتری کلستریدیوم بوتولینوم روی زنان باردار با توجه به تغییراتی که بارداری در بدن ایجاد می‌شود مانند افزایش هورمون های بارداری و افزایش حجم خون می تواند شدیدتر شود که این امر می تواند سلامت مادر و جنین را به خطر بیندازد.

اگر زنان پس از تزریق حجم زیادی بوتاکس متوجه بارداری خود شدند باید حتما با انجام یک آزمایش نسبت به سلامت خود و جنین آگاه شوند.

هم‌چنین به زنانی که اقدام به بارداری کرده‌اند باید حتما قبل از تزریق نسبت به عدم باروری خود اطلاع یابند و مساله را با پزشک خود در میان بگذارند.

 

0.0
آخرین ویرایش: -/-
اخبار مشابه:
تزریق بوتاکس در دوران بارداری ممنوع!

هنوز نظری وارد نشده است!

نظر خود را ارسال نمایید

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.