مدیریت اخبار  

اگر در مورد جراحی بینی دو به شک هستید این مطلب را بخوانید!

جراحی زیبایی یا رینوپلاستی بینی امروزه بیشتر از هر زمان دیگری در تاریخ خود، قابل پیش‌بینی‌تر، دقیق‌تر و موثرتر است. با ترکیب مناسبی از مهارت جراحی، بافت مطلوب و فنون  جراحی زیبایی بینی، می‌توان یک بینی طبیعی و زیبا به دست آورد که چهره را تا ابد زیبا خواهد کرد.

 

آیا شما هر روز به بینی خود نگاه کرده و فکر می‌کنید برای صورت شما مناسب هست یا نه؟

با وجود اینکه همه ما می‌دانیم که زیبایی نسبی است و در ادوار گوناگون به شکل‌های مختلفی تعریف شده ولی باز هم اگر بینی بزرگی داشته باشیم، مایلیم آن را به تیغ جراحی بسپاریم، خب شاید بگویید چه اهمیتی دارد که مثلا کلئوپاترا در آن دوران بینی بزرگی داشته و مظهر زیبایی بوده است، استانداردهای زیبایی دوران ما متفاوت است!

زیبایی بینی تاثیری انکارناپذیر در زیبایی چهره دارد چراکه یکی از اصول اولیه زیبایی تناسب و هماهنگی اجزای صورت است و زیبایی چهره موجب افزایش اعتماد به نفس و پذیرش بیشتر فرد در جامعه خواهد بود، شاید از نظر بسیاری جراحی زیبایی کار درستی نباشد اما همه چیز به تصمیم شما بستگی دارد، ببینید واقعا چرا می‌خواهید این کار را انجام دهید، از خودتان بپرسید که نیت واقعی شما چیست؟ و صادقانه پاسخ این پرسش را پیدا کنید.

به شما توصیه می‌کنیم زمانی که در وضعیت ناپایدار روحی هستید این تصمیم را نگیرید و عجولانه عمل نکنید. گاهی این کار صرفا راهی برای فرار شما از موقعیت و خودتان است، برخی افراد هم بینی مناسب چهره خود دارند اما صرفا به‌دلیل تصویر ذهنی نادرست از بدن خود، مد یا حتی عدم اعتماد به نفس دست به عمل جراحی می‌زنند.

در عین حال جراحی زیبایی یا رینوپلاستی برای بسیاری انتخاب خوبی است به شرطی که واقع‌بین باشید و با درک شرایط خود و با آگاهی کامل و دقت در انتخاب پزشک مناسب اقدام به جراحی کنید. وقتی مطمئن شدید که این کار برای شما مناسب است و پزشکی حاذق را پیدا کردید که از تجربه و کار او اطمینان داشتید، درمورد نوع جراحی و میزان تغییراتی که می‌خواهید در بینی خود به وجود آورید نیز دقت لازم را به عمل آورید. از پزشک‌تان بخواهید با استفاده از کامپیوتر تصویر بینیی‌تان را پس از جراحی به شما نشان دهد البته به خاطر داشته باشید که عواملی مانند سن، جنس، ویژگی‌های نژادی، ضخامت پوست و... در دستیابی به نتیجه مناسب موثر است.

نکات زیر را به خاطر داشته باشید:

1- هیچ‌وقت در شرایط نامناسب روحی این کار را انجام ندهید.

2- جراحی زیبایی بینی یا تغییر شکل بینی از میان تمام روش‌های جراحی زیبایی، جزء سخت‌ترین‌هاست و می‌تواند منجر به بدشکلی دائمی شود، بنابراین جراح خود را با دقت انتخاب کنید. بدون تخصص، تجربه، مهارت فنی و هنری به‌دست آوردن یک نتیجه خوب غیرممکن است.

3- جراحی زیبایی بینی گاهی اوقات می‌تواند به‌طور چشمگیری ساختار و سبک آن را بهبود بخشد و گاهی نه و این بستگی به نوع بینی شما هم دارد، پس واقع‌بین باشید.

4- اگرچه ممکن است شما یک سبک خاصی را بخواهید ولی این را بدانید که یک بینی که روی صورت شخص دیگری ممکن است خوب به‌نظر برسد شاید روی صورت شما زشت یا زیبا باشد. یک اندازه قطعا همه جا و برای همه مناسب نیست.

5- همه جراحی‌های خوب حداقل یک چیز مشترک دارند و آن یک ظاهر طبیعی است، چون جذاب‌ترین بینی باید با سایر ویژگی‌ها و اعضای صورت هماهنگی داشته باشد، باید این موضوع را درنظر بگیرید.

6- تنها مهارت‌های بالای جراحی یک نتیجه خوب را تضمین نمی‌کند، پوست خوب و سلامت مطلوب برای یک جراحی زیبایی موفق لازم است. ژن بد می‌تواند حتی ماهرانه‌ترین جراحی‌ها را خراب کند به‌خصوص هنگامی که با غضروف و پوست ضعیف همراه باشد.

7- یک فرد جوان با چهره صاف و روشن، غضروف بینی محکم، پوست مناسب و دارای سلامت عمومی، برای یک جراحی زیبایی بینی می‌تواند نتیجه مطلوب را به دست آورد.

8- اسکلت بینی قوی و متعادل کلید زیبایی و عملکرد بادوام است. تغییر شکل بینی با از بین بردن مقدار زیادی از نوک یا تضعیف اسکلت بینی نتایج ناخوشایندی به همراه خواهد داشت. ثبات و استحکام اسکلت بینی باید حفظ یا افزایش یابد. با تغییر شکل نوک غضروف نباید مقاومت یا بخش زیادی از غضروف از بین برود.

9- در اغلب موارد چند ماه پس از عمل جراحی، بینی متورم و باد کرده است. حتی در ابتدا ممکن است گاهی با نگاه کردن به آن ناامید شوید، به‌خصوص اگر پوست‌تان ضخیم و چرب یا دارای آکنه زیاد باشد، ممکن است بیشتر طول بکشد.

10- اگر شما اصرار داشته باشید که یک بینی کاملا بدون نقص داشته باشید، ممکن است با این وسواس کمی سرخورده و ناامید شوید زیرا رسیدن به نهایت کمال در جراحی زیبایی بینی دشوار است. همچنین دو بار عمل جراحی پشت سرهم می‌تواند بسیار پرخطر باشد و اگر آن چیزی که تصور می‌کردید، نشد حاضرید تمام پول و ثروت خود را صرف کنید تا بینی قبلی خود را داشته باشید.

11- اصلاح جراحی گاهی اوقات برای از بین بردن نقص‌های جزئی مناسب است اما خطر این جراحی مجدد و اصلاح در عمل زیبایی بینی بسیار زیاد است. فقط برای از بین بردن نقص‌های جزئی و بدشکلی بینی یا برطرف کردن مشکلات تنفسی، عمل بار دوم توصیه می‌شود. این اصلاح و عمل مجدد بسیار پیچیده‌تر و به‌مراتب پرهزینه‌تر است و اغلب موارد کمتر از بار اول موثر واقع خواهد بود، بنابراین در مورد گزینه‌های خود بیشتر تحقیق کنید و یک تصمیم درست بگیرید.

0.0
آخرین ویرایش: -/-
اخبار مشابه:
جراحی زیبایی بینی جراجی رینوپلاستی

هنوز نظری وارد نشده است!

نظر خود را ارسال نمایید

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.